סיור מודרך בעברית וגם אזהרות למטייל העצמאי

ניתן להזמין דרכנו מדריכה דוברת עברית ליום או יומיים סיור בכפרי זגוריה או בצומרקה, מדובר במדריכה שלנו המתגוררת כבר 3 שנים במחוז אפירוס ומכירה את האיזור ברמה גבוהה מאד, כמו כן ניתן להזמין מאיתנו מדריך או מדריכה כולל רכב למספר ימים כולל נסיעה מאתונה למספר ימים בכפרי זגוריה וצומרקה כולל מטאורה וחזרה לאתונה או לסלוניקי [ או מסלוניקי ] לפרטים נוספים והזמנה של סיור מודרך בעברית בכפרי זגוריה, צומרקה ובכלל בחבל אפירוס השאירו לנו פנייה למייל : Greece.isl@gmail.com המידע מעודכן לשנת 2017

נהר הוידומאטיס
נהר הוידומאטיס, גשר פפיגו, הליכה לאורך הנחל וטבילה בוידומאטיס, נבקר בגשר פפיגו המרהיב מעל הנהר הצלול ביותר באירופה ונצעד בתוך היער עד עיקול הנהר והנוף המרהיב על הר גאמילה.

מעיינות וגבי המים של רוגובו
פולס אוף רוגובו,הליכה בתוך אפיק רוגובו עד המפל הנסתר. [ יש להצטייד בנעלי הליכה טובות] נצעד במסלול הליכה מרהיב עם מדריך מקצועי שבסיומו נגיע למפל מים נסתר, יש צורך במיקום זה לטבול בתוך המים על מנת לצפות במפל.

הכפרים פפיגו ומיקרו פפיגו
ביקור בכפרים פפיגו ומיקרו פפיגו ותצפית גבוה מהנקודה הגבוה ביותר בכפר מיקרו פפיגו, אחרי שיטוט בכפרים לצד הר גאמילה ואסטרקה, ניסע לתצפית גבוהה על עמק ויקוס האוס מהנקודה הגבוה ביותר בכפר מיקרו פפיגו.

יער האבנים ותצפית אוקסיה על קניון ויקוס
נסיעה ל stone forest [יער האבנים] ומשם לתצפית אוקסיה על קניון ויקוס. [התצפית הגבוה ביותר] תצפית אוקסיה היא נקודת התצפית הגבוהה ביותר בכפרי זגוריה על קניון ויקוס, מדריך ילווה את המסלול עם הסברים מרתקים על קניון ויקוס, קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם.

הכפר מונודנדרי, מנזר אגיה פרסקבי ותצפית מספר 1 + 2.
מנזר אגיה פרסקבי והליכה [באיזור המותר] עד תצפית מספר 2 על ויקוס, מנזר אגיה פרסקבי מצוי ממש מעל קניון ויקוס, נלך בנקודה זו ל 2 תצפיות מרהיבות על קניון ויקוס, כולל ביקור בחלק היפה של הכפר מונודנדרי והכפר ויטצה.

קניון ויקוס ועמק הויקוס האוס
את הסיור נתחיל או נסיים בתצפית מרהיבה נוספת על קניון ויקוס מהכפר ויקוס על שם הקניון, הכפר ויקוס מצוי מעל עמק הויקוס האוס, בדרך לתצפית גם תוכלו להתרשם מנופים מרהיבים של העמק כולל כביש הנחש ונהר הוידומאטיס במבט ממעל.

עמק פדינה
בין לבין נעבור גם בעמק pedina  בו מצויים שני הכפרים אנו פדינה וקאטו פדינה בדרכנו אל הכפר מונודנדרי ולחלק העליון והגבוהה של קניון ויקוס לפני תצפית אוקסיה והכפר דילופו.

אזהרות למטיילים עצמאית באיזור, טיילו חופשי אבל אל תעשו טעויות : מטיילים רבים באיזור אפירוס, לא מגיעים לטיול אחרי ייעוץ או למידה של טוואי השטח באפירוס ולוקחים על עצמם במודע או שלא במודע סיכוני חיים, לא אחת אנו ראינו קבוצות קבותות של מטיילים מישראל או ארצות אחרות  לעתים עם ילדים הולכים באיזורים שאסורים להליכה או שיש בכניסה אליהם אזהרה ברורה באנגלית, האזהרות לא הושמו במיקום אלה לצורך קישוט, אלה בשל מקרי פציעות ומוות של מטיילים שפעלו באופן פזיז ובלתי מבוקר, זיכרו למשל שקניון ויקוס הוא קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם, חובה ללכת ע"פ הסימונים וההוראות, מדי שנה אנו מדווחים על מקרי פציעות וגם מוות של מטיילים שלא הקשיבו להוראות ונפלו את התהום. התצפיות הקיימות והבטוחות על קניון ויקוס מספיק מרשימות ובטוחות בבקשה אל תכחו סיכוים מיותרים, במיוחד יש לשים לב לשלט האזהרה שמקטע השני של תצפית agia paraskevis אחרי המנזר ולאזהרה בתצפית oxia לאחר מרפסת התצפית הראשונה וכן על עמידה על המעקה או המרפסת אבן של תצפית baloi כמו כן הימנעו מתצפיות אחרות על קניון ויקוס שאינן מסומנות כלל, כדאי אם אתם שואלים אותנו או להגיע לייעוץ טרם טיול באיזור זה או ללכת באיזור עם מדריך מקומי, להלן שני מדריכים מקומיים מצויינים :

אל תרדו לקניון ויקוס ללא מדריך!!!
אל תעברו את השלטים המורים על סכנה!!!


 

קניון ויקוס אינו האיזור היחיד באפירוס שיש להיזהר בו, בכפרי זגוריה הוא אמנם האיזור העמוק והמצוקי ביותר, גם גם מסלול ההליכה בתוך הקניון עצמו דורש מדריך מקצועי אף שהשביל מסומן כהלכה, המקטע היחיד שאינו דורש מדריך ברוב המקרים הוא הירידה מהכפר ויקוס למעיינות הוידומאטיס, אך אם אתם מתכוונים לבצע את המסלול השלם מהכפר ויקוס עד הכפר מונודנדרי רצוי מאד עד חובה ללכת את המסלול עם מדריך מקצועי, מדריכים אלה מצויידים בטלפונים לוויניים לכל צרה שלא תבוא, מדי שנה עשרות מטיילים עצמאית נפצעים או הולכים לאיבוד בקניון.  עוד אזהרה חשובה לגבי כפרי זגוריה, גם מסלול הטיפוס ל drakolimni דורש מדריך מקצועי שילווה אתכם, אמנם אם את טרקריסטים מנוסים ואתם מתכוונים לעלות לאגם הדרקון בחודשים יולי, אוגוסט ספטמבר ואוקטובר תוכלו לעשות זאת גם ללא מדריך אך טיילים חות מקצועיים כמעט חובה לקחת מדריך מקצועי, כמו כן יש להסדיר עם המסלול את הלינה ברפיוג' על ההר ללילה הראשון [למטיילים שמתכוונים לעשות מסלול זה ללילה אחד]. באיזור צומרקה, ישנן גם אזהרות רבות, אלה פחות למטייים רגלית אן כל למטיילים עם ג'יפים, מאד לא מומלץ לרדת לשטח עם ג'יפ בודד ולא בשיירה, כמו כן גם במקרה זה רצוי מאד לצאת לשטח עם מדריך מקצועי, רכס צומרקה הוא מהרכסים הגבוהים והמשוננים ביותר ביוון.

טיול מודרך מלא בעברית בכפרי זגוריה וצומרקה :

הצוות שלנו יכול להוציא גם טיולים של מספר ימים, עם רכבים שלנו ומדריכים שלנו [ וגם את המלונות ואת הטברנות אנו יכולים לסגור ] ביכולתכם ליצור איתנו קשר ולקבל הצעת מחיר לטיול עומק מלא בכפרי זגוריה וצומרקה, אנו נאסוף אתכם בנמל התעופה של אתונה או סלוניקי ונבנה לכם מסלול מקיף של טיול באיור מדהים זה כולל הרכה בעברית וסידור של כל שרותי הקרקע והמלונות, ליצירת קשר בנושא טיול פרטי במחוז אפירוס ניתן ליצור קשר עם מנהל האתר זמיר סיון  Greece.isl@gmail.com 

 

  israel-greece.com  clickgo.co.il © 2004-2019  epirus.co.il by greece-islands.co.il

אפירוס - צפון יוון ההררית

Epirus.co.il is the biggest and only one portal in israel, promoting Epirus region for israel visitors & media , this site is part of israel-greece.com network of sites

NOTE
  The marketing budget of the region comes from the investment of Sivan Zamir and the owners of hotels and tourism business in epirus. It is important to note that the hotels in papigo have proactively chosen not to participate in the marketing efforts

    This site is produced and marketed in Israel by 
    Greek Sivan Zamir [Ceo] : greece.isl@gmail.com 


THANKS TO : Vassily Katsoupas - Dimitris Maziotis - Nikolaos Petsios -  Liana Agiovasiliotou - Vasilis Iosifidis - Giorgos Poulopoulos - Costas zissis - Achilles Papaefthimiou